NT Soccer Ticker

<
>

-- No Games --

Welcome to the Home of TCSAAL North Texas Soccer

North Texas Regional Soccer Tournament

North Texas Regional Soccer Tournament Schedule

May 5th - 11th, 2018

4th-6th Girls Soccer Regional Tournament Schedule

4th-6th Boys Soccer Regional Tournament Schedule

6th-8th Girls Soccer Regional Tournament Schedule

6th-8th Boys Soccer Regional Tournament Schedule

Junior Varsity Girls Soccer Regional Tournament Schedule

Junior Varsity Boys Soccer Regional Tournament Schedule

Varsity Girls Soccer Regional Tournament Schedule

Varsity Boys Soccer Regional Tournament Schedule

The 2018 North Texas Regional Soccer Tournament will take place May 5th - 11th at the Premier Park Soccer Complex, 11115 Elam Rd, Balch Springs, TX 75180.

Admission Fees:

$5 Per Person PER DAY

Children Under 8 are FREE

North Texas 4th-6th Grade Girls Soccer Regional Champion 2017-2018

Inspired Vision Elementary 4th-6th Grade Girls Soccer 2017-2018

North Texas 4th-6th Grade Boys Soccer Regional Champion 2017-2018

Golden Rule Charter School 4th-6th Grade Boys Soccer 2017-2018

North Texas 6th-8th Grade Girls Soccer Regional Champion 2017-2018

IL Texas Keller 6th-8th Grade Girls Soccer 2017-2018

North Texas 6th-8th Grade Boys Soccer Regional Champion 2017-2018

IL Texas Arlington 6th-8th Grade Boys Soccer 2017-2018

North Texas JV Girls Soccer Regional Champion 2017-2018

Leadership Prep School JV Girls Soccer 2017-2018

North Texas JV Boys Soccer Regional Champion 2017-2018

STEM Academy JV Boys Soccer 2017-2018

North Texas Varsity Girls Soccer Regional Champion 2017-2018

Peak Preparatory Varsity Girls Soccer 2017-2018

North Texas Varsity Boys Soccer Regional Champion 2017-2018

IL Texas Arlington Varsity Boys Soccer 2017-2018

North Texas Soccer Divisions

4th-6th Girls Division 1 (Golden Rule / La Academia / Pegasus School)

4th-6th Girls Division 2 (Founders Dallas / Inspired Vision / Legacy Plano)

4th-6th Boys Division 1 (AW Brown / Golden Rule / La Academia / Pegasus School / Village Tech)

4th-6th Boys Division 2 (A+ Academy / Founders Dallas / Founders Mesquite / Inspired Vision / Legacy Plano)

6th-8th Girls Division 1 (Imagine International / Leadership Prep / STEM Academy)

6th-8th Girls Division 2 (Corinth Classical / Founders Lewisville / ILT Garland)

6th-8th Girls Division 3 (ILT Arlington / ILT EFW / ILT Keller / ILT NRH / ILT Saginaw)

6th-8th Girls Division 4 (Golden Rule / Harmony Nature / ILT GP / La Academia / Village Tech)

6th-8th Girls Division 5 (Academy of Dallas / Advantage GP / KIPP Destiny / Luna Prep / Peak Prep)

6th-8th Girls Division 6 (ILT Lancaster / Inspired Vision / KIPP Truth / Nova Academy / Pegasus School)

6th-8th Girls Division 7 (A+ Academy / Founders Mesquite / Legacy Mesquite / Pioneer Technology / Trinity Basin)

6th-8th Boys Division 1 (Harmony Business / Leadership Prep / STEM Academy / Trivium Academy)

6th-8th Boys Division 2 (Corinth Classical / Founders Lewisville / Harmony Carrollton / Harmony Garland / ILT Garland)

6th-8th Boys Division 3 (ILT Arlington / ILT EFW / ILT Keller / ILT NRH / ILT Saginaw)

6th-8th Boys Division 4 (Golden Rule / Harmony Nature / ILT GP / La Academia / Village Tech)

6th-8th Boys Division 5 (Academy of Dallas / Advantage GP / KIPP Destiny / Luna Prep / Peak Prep)

6th-8th Boys Division 6 (ILT Lancaster / Inspired Vision / KIPP Truth / Nova Academy / Pegasus School)

6th-8th Boys Division 7 (A+ Academy /Advantage Waxahachie / Legacy Mesquite / Pioneer Technology / Trinity Environmental)

6th-8th Boys Division 8 (Advantage Duncanville / Harmony Euless / Harmony FW / Harmony GP)

JV Girls Division 1 (Heights Prep / ILT Garland / Leadership Prep / STEM Academy)

JV Girls Division 2 (Harmony Euless / Harmony Nature / ILT Arlington / Peak Prep / UME Prep)

JV Boys Division 1 (Harmony Business / Harmony Garland / ILT Garland / Leadership Prep / STEM Academy)

JV Boys Division 2 (ILT Arlington / Infinity Prep / UME Prep / Winfree GP)

JV Boys Division 3 (CAN Oak Cliff / Heights Prep / Pegasus School / Village Tech)

JV Boys Division 4 (CAN Pleasant Grove / CAN Ross Ave / Founders Mesquite / Harmony Nature / Inspired Vision)

Varsity Girls Division 1 (Founders Lewisville / Heights Prep / ILT Garland)

Varsity Girls Division 2 (ILT Arlington / ILT Keller / Infinity Prep / Village Tech)

Varsity Girls Division 3 (Inspired Vision / Legacy Mesquite / Luna Prep / Peak Prep)

Varsity Boys Division 1 (Founders Lewisville / Harmony Carrollton / ILT Garland / Imagine International)

Varsity Boys Division 2 (Harmony FW / ILT Arlington / ILT Keller / Infinity Prep)

Varsity Boys Division 3 (Advantage GP / Harmony Euless / Heights Prep / Village Tech)

Varsity Boys Division 4 (Inspired Vision / Legacy Mesquite / Luna Prep / Peak Prep)

Approve & Close

This website uses browser cookies to identify authorized users, enhance user experience and collect usage statistics via third-party tools like Google Analytics. Some web pages may use cookies to identify users and customize advertising content to user interests. Please indicate if you approve this website to use cookies for these purposes.

Approve & Close